2017. június 24., szombat

DIY extrém fűző


Még tavaly nyár végén kezdtem neki ennek a fűzőnek, csak félbehagytam, mert nem találtam sehol egy arravaló  ringliző gépet (?). Aztán telt az idő és csak most jutottam el odáig, hogy befejezzem.


A másik nehézséget a merevítő jelentette. Ráuntam a könnyen deformálódó műanyag merevítőkre és ki akartam próbálni egy másikat. Bár ne tettem volna. Míg az előző fűzőimnél elég volt az illesztések mentén felvarrni a merevítőket, ennél egészen más a helyzet. A fenti és a lenti beszegés alá kellett behelyezni és úgy visszatűrni az anyagot. Ami persze rohadtul nem praktikus, mert simán elmozdul, ezért kénytelen voltam bélést is csinálni, ami az előző kettőnél kimaradt. Szóval jött a bélés, aztán két oldalt végigvarrni, hogy maradjon a helyén az a fránya merevítő. Így persze hülyén nézett ki, mert túl sok volt rajta a varrás, úgyhogy a szalagokkal orvosoltam a problémát.(az anyag teljesen fekete, csak a rossz fényviszonyok miatt barnás)


Ezután jött a díszítés.







2017. június 6., kedd

5 Negatív tapasztalat a könyvtárból


Folyton azt halljuk, hogy milyen előnyökkel jár az olvasás, mennyire képes fejleszteni a szókincsünket, bővíteni a látásmódunkat, segít különböző perspektívákból megismerni a világot és különböző tudományágakba is betekintést nyerhetünk, ehhez pedig nagyban hozzájárulnak a könyvesboltok, a könyvtárak és persze a manapság egyre nagyobb népszerűségnek örvendő PDF-ek is. A könyvtárlátogatás ugyan jelentősen megkönnyíti a dolgunkat, arról azonban ritkán (szinte soha) nem esik szó, hogy mik a hátrányai. Félreértés ne essék, én tisztelem és becsülöm az elhivatott könyvtárosokat, akik könnyen tájékozódnak a végeláthatatlan könyvespolcok között és fény terjedési idejénél is hamarabb teremnek előttünk az áhított könyvvel. Viszont akad ellenpélda is, amikor a könyvtáros nem hogy segítene, de még hátráltat. Az ilyen jellegű tapasztalataimról mesélnék egy kicsit.